Intuicja

Jeśli nie słuchasz swojej intuicji, to sama sobie kopiesz dołek. W dodatku nie możesz właściwie zadbać o siebie. Małe znaki, które ostrzegają przed czymś lub popychają w określonym kierunku, są bardzo ważne. Jeśli je zignorujesz, wyrządzisz sobie krzywdę. Kiedy czujesz się zmuszona do robienia czegoś, co sprawia, że czujesz się źle, ciśnienie wewnętrzne narasta aż do stanu, w którym coś w końcu pęknie. Wtedy może być znacznie trudniej, o ile nie za późno, np. w przypadku choroby. Cichy głos mówi Ci nieustannie, że to jest wbrew Tobie, że tego nie chcesz, bo Ci nie służy. Posłuchaj go i zastanów się nad sytuacją. Zadaj sobie pytania:
* jak się z tym czuję?
* czy ja naprawdę tego chcę?
* czy to mi służy?
* czy to podnosi mój poziom energii?
Jeśli odpowiesz „nie” na któreś z tych pytań, to zatrzymaj się i pomyśl. Tak, zapewne masz długą listę zadań do wykonania, ciągle coś czeka w kolejce. To jednak tylko ucieczka i nie rozwiąże problemu. Wszystko jedno, jakiej sfery życia dotyczą te pytania, są one ważne. Kolejne zakupy nie pomogą, ani nawet pójście do kina czy coś w tym rodzaju. Kiedy Twoja intuicja mówi „nie chcę tego”, to masz kłopot. Albo jej posłuchasz, albo wpakujesz się w tarapaty. Mogą być mniejsze lub większe, zależnie od skali problemu, ale na pewno Ci to nie posłuży.magnolia
Trzeba nauczyć się słuchać tego cichego głosu, umieć odczytywać znaki, jakie stawiane są na naszej drodze, inaczej zbłądzimy. Kobiety mają silnie rozwiniętą intuicję, zatem to w sumie proste zadanie, chyba że celowo jej zaprzeczamy, świadomie wybieramy inną drogę, np. pieniądze zamiast miłości. No cóż, one są potrzebne, ale... Jeśli realizujesz swoje zainteresowania lub pasję i w ten sposób zarabiasz, to wspaniale, dbaj jednak o swą wewnętrzna prawdę. Pieniądze same w sobie są neutralne, lecz nigdy nie wolno dla nich poświęcać jakiejś części siebie, bo marnie się to skończy: chorobą, wewnętrzną pustką, rozstaniem, poczuciem małej wartości lub jeszcze gorzej. Jeśli jednak kochasz to, co robisz, czerpiesz z tego satysfakcję, to zarabianie pieniędzy w ten sposób da ci radość i poczucie spełnienia. A intuicja zawsze podpowie, którą drogą pójść. Rozmawiaj z nią, słuchaj jej, doceń, pokochaj, bo wiernie Ci służy. Dzięki niej możesz prowadzić udane, spełnione życie, a to gra warta świeczki.

Ćwiczenie: zastanów się nad swoim życiem. Przypomnij sobie wybory, których dokonałaś, kierując się intuicją i sercem, oraz te, których dokonał rozsądek – w różnych sferach: osobistej, zawodowej, rodzinnej. Zrób listę: możesz po jednej stronie kartki zapisać wybory dokonane pod wpływem chwili, natchnienia czy uczucia, a po drugiej te, którymi kierował rozum i kalkulacja. Sprawdź teraz, co z tego wynikło, czy było to pozytywne, dawało poczucie satysfakcji i zadowolenia, czy raczej czułaś przymus, musiałaś udawać kogoś innego i w ogóle nie było dobrze. Stawiaj po prostu plusy i minusy przy każdym życiowym wyborze. Na koniec porównaj liczbę plusów i minusów i zobacz, gdzie jest ich więcej.
To proste ćwiczenie pozwoli nawiązać głębszy kontakt z naszą wewnętrzną mądrością, z tym, co nie ma granic i zna cel naszego życia tu, na Ziemi.